729x308 (2)

Agroprzedsiębiorcy RP 2021-2022 nagrodzeni

W Belwederze odbyła się dziś uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022. Konkurs honorowym patronatem objął wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. W wydarzeniu uczestniczył sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik.

31. edycja Konkursu

Celem konkursu, którego początki sięgają roku 1991, jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu.

– Państwa codzienna ciężka praca doczekała się dziś nagród. Chciałbym za tę pracę bardzo podziękować. To właśnie Wy codziennie budujecie i rozwijacie polską wieś i produkujecie oraz przetwarzacie produkty spożywcze zapewniając nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. W kontekście ostatnich lat pandemii covid, a teraz napaści Rosji na Ukrainę, przekonujemy się jak ważne jest – dla naszej ojczyzny, dla Europy i całego świata – rolnictwo. Teraz już wszyscy widzą, jak kluczowa jest to dziedzina gospodarki. Dlatego potrzeba nam tej wielkiej troski o sprawy wsi, ale przede wszystkim takich działań, żeby wieś mogła się dalej rozwijać, a rolnicy jeszcze lepiej i efektywniej produkować –  powiedział wiceminister Ryszard Bartosik zwracając się do laureatów  31. edycji konkursu.

Kategorie i nagrody

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO i rozgrywany w pieciu kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie, buzdygany i szyszaki. Laureaci konkursu są swoistymi wizytówkami polskiego agrobiznesu.

– Osiągnięcie sukcesu w biznesie rolnym nie jest łatwe, a polski rolnik radzi sobie doskonale na europejskim rynku, wygrywając coraz częściej konkurencję nawet z krajami starej UE. Produkujemy żywność na najwyższym poziomie, a ludzi przedsiębiorczych w sektorze rolnym nie brakuje – podkreślił sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Zasłużonym laureatom wiceminister Bartosik wręczył  Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, a wszystkim gratulował zaszczytnych tytułów, a przede wszystkim osiągnięć w trudnym sektorze rolnym.

– Mam pełną świadomość, że to dzięki takim ludziom jak Państwo, mamy systematyczny wzrost wartości eksportu rolno-spożywczego i najważniejsze to, o czym wspomniałem na początku – bezpieczeństwo żywnościowe – zaznaczył wiceminister.

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik odwiedził także zorganizowane z okazji dzisiejszego wydarzenia w ogrodach Belwederu stoiska z produktami żywnościowymi tradycyjnymi i najwyższej jakości.

Laureaci tegorocznego konkursu

KATEGORIA: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022

 • Józef Grot, twórca i współwłaściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Grot” w Starowej Górze w woj. łódzkim
 • Karol Pawlak, twórca i współwłaściciel firmy Vitroflora w Trzęsaczu  w woj. kujawsko-pomorskim
 • Marzena i Janusz Zalarscy współwłaściciele Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Płatek” w Nowej Wsi Szlacheckiej w woj. małopolskim

KATEGORIA: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022

 • Edward Bajko, prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim w woj. lubelskim
 • Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski, współwłaściciele Piekarni WACYN w Radomiu-Wacynie w woj. mazowieckim
 • Barbara i Ryszard Grzesik, współwłaściciele Szkółki Roślin Ozdobnych Eko-Garten w Lipnicy Górnej w woj. małopolskim
 • Krzysztof Krawiec, twórca i współwłaściciel firmy Krawiec Traktor s.c. w Paciorkowej Woli Nowej w woj. mazowieckim
 • Jarosław Marciniak, prezes Zarządu  Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej CUIAVIA w Inowrocławiu w woj. kujawsko-pomorskim
 • Irena Miedzińska, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej WART-MILK w Sieradzu w woj. wielkopolskim
 • Stanisław Najda, twórca i współwłaściciel firmy SONAROL Sp. j. Najda w Jeziorku w woj. podlaskim
 • Anna i Mirosław Pelczar, twórcy i współwłaściciele firmy M. Chocolatier Anna Pelczar w Korczynie w woj. podkarpackim
 • Janusz Zakrzewski, twórca i właściciel firmy Evergreen Solutions w Pyrzycach w woj. zachodniopomorskim

KATEGORIA: Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2021-2022

 • Mirosław Dębski, kierownik Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. Kaltenborna w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku w woj. kujawsko-pomorskim
Tags: No tags

Comments are closed.