729x308

Diia.Business Warsaw – Centrum wsparcia dla przedsiębiorców z Ukrainy

Diia.Business Warsaw to pierwsze międzynarodowe Centrum wsparcia dla przedsiębiorców z Ukrainy, którzy w związku z agresją rosyjską przybyli do Polski. Przeznaczone jest nie tylko dla doświadczonych przedsiębiorców, ale także osób, które chcą otworzyć własny biznes.

Obywatele Ukrainy dzięki Diia.Business Warsaw mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i pomocy w zakresie założenia i prowadzenia własnego biznesu, a także zamieszkania i zatrudnienia w Polsce. Oferowana pomoc jest bezpłatna.

Do tej pory Diia w Warszawie obsłużyła ponad 2 tysiące zapytań, które dotyczą przede wszystkim relokacji biznesu tj. zakładania firm, poszukiwania nieruchomości pod biznes, uwarunkowań prawnych prowadzenia biznesu, zagadnień podatkowych w prowadzeniu biznesu, czy możliwości uzyskania dofinansowania. Dodatkowo biuro zajmuje się organizowaniem seminariów/webinariów w powyższych sprawach.

Diia.Business Warsaw powstało w maju br. z myślą o wsparciu ukraińskiego biznesu i pomocy w nawiązywaniu relacji polsko-ukraińskich.

Centrum zostało uruchomione przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, polskie Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa we współpracy z firmą Mastercard.

Więcej informacji przeczytasz na stronie Diia.Business.

Historia Diia.Business

Centra wsparcia dla przedsiębiorców Diia.Business przed rozpoczęciem wojny działały w kilkunastu miastach Ukrainy (11 Biur). Prowadzone były przez Agencję Promocji Przedsiębiorczości i Eksportu Ukrainy. Udzielały bezpłatnych konsultacji i porad w zakresie m.in. otwarcia firmy, kwestii podatkowych, marketingu, sprzedaży czy eksportu.

Uzupełnieniem ich był portal internetowy, na którym w jednym miejscu można było znaleźć informacje dotyczące rozpoczęcia działalności gospodarczej w Ukrainie, jak i uzyskać wsparcie w trakcie prowadzenia przedsiębiorstwa.

W związku z wojną na Ukrainie do Polski przybyli obywatele Ukrainy, którzy byli gotowi do podjęcia pracy i prowadzenia swojego biznesu.

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy zwróciło się do polskiego Ministerstwa Rozwoju i Technologii z prośbą o możliwość i wsparcie w utworzeniu jednego skonsolidowanego centrum wspierania przedsiębiorczości obywateli Ukrainy w Polsce – Diia.Business.

17 maja br. Polska Agencja Inwestycji i Handlu udostępniła stronie ukraińskiej na potrzeby otwarcia Diia.Business swoją powierzchnię biurową przy ul. Bagatela 12 bezpłatnie na okres 1 roku.

Tags: No tags

Comments are closed.