1 IMG_2852

DOBRE Z LASU już w Rzeszowie

We wtorek 27 września otwarto pierwszy na Podkarpaciu sklep ze zdrową żywnością sygnowaną marką „Dobre z lasu”. W ofercie sklepu są grzyby, miody i przetwory z owoców runa leśnego, jak również dziczyzna i jej przetwory – słowem „Zdrowa żywność z polskich lasów”, jak głosi hasło jednego z projektów realizowanych przez Lasy Państwowe.

Ceremonii otwarcia sklepu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie towarzyszyło stoisko promocyjne Lasów Państwowych obsługiwane przez leśników Nadleśnictwa Głogów. Przecięcia wstęgi dokonali: Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Marcin Hendzel, łowczy okręgowy PZŁ w Rzeszowie i Robert Kobos, prezes zarządu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „Kabanos w Przecławiu.

  • Dzięki logotypowi „Dobre z Lasu” Lasy Państwowe promują żywność naturalnego pochodzenia – zaznacza dyrektor Artur Królicki. – Jednocześnie jest on symbolem gwarantującym jakość i pozyskanie produktów w sposób zrównoważony i niezaburzający funkcjonowania przyrody.
    Po oficjalnym otwarciu odbyła się degustacja dziczyzny i produktów pochodzenia leśnego, był też grill z kiełbaskami z dziczyzny. Pierwszy taki punkt sprzedaży powstał w Warszawie. Ten w Rzeszowie jest pierwszym na terenie Podkarpacia a jedenastym w Polsce. Spotkanie uświetnili sygnaliści zespołu „Echo Karpat”.

Tekst: Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Tags: No tags

Comments are closed.