IMG_0726

ECO STUDIO ELECTRO – SYSTEM PARTNEREM EARTH FESTIVAL UNIEJÓW 2023!

Już w najbliższy weekend – 19 i 20 sierpnia odbędzie się największy festiwal ekologiczny w Polsce – Earth Festival Uniejów 2023 organizowany przez Telewizję Polsat, Stowarzyszenie Program Czysta Polska i Fundację For Earth For Us! Partnerem wydarzenia po raz kolejny została organizacja odzysku ELECTRO – SYSTEM, która przygotowała szereg atrakcji. W EkoMiasteczku zlokalizowanym obok Term Uniejów eksperci od recyklingu prowadzić będą kampanię informacyjną o istocie segregacji elektroodpadów i wzmacniać będą proekologiczne postawy wśród uczestników.

Na stoisku Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM, który jest organizatorem projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO – SYSTEM, odbędzie się zbiórka drobnych elektroodpadów. Eksperci będą przypominać, że nie wolno ich wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci, bo może to być bardzo niebezpieczne dla środowiska!Uczestnicy wydarzenia mogą przynosićdrobne elektrośmieci takie jak: zepsute telefony komórkowe, tablety, myszki, słuchawki, latarki, elektryczne szczoteczki do zębów, piloty do telewizorów, słuchawki, tostery, zabawki, które działały na prąd lub baterie, itd. W zamian za przyniesiony elektroodpad oddający będą mieli szansę otrzymać pięknie pachnące zioła – melisę lub miętę w ceramicznych doniczkach! 

W strefie Eco Studia będzie też trójkąt recyklingowy przypominający „trójkąt fortuny” i eko quizy z nagrodami, w czasie których zarówno młodsi, jak i starsi w zamian za prawidłowe odpowiedzi na pytania otrzymają torby recyklingowe, komiksy, magnesy i wiele innych! W niedzielę 20 sierpnia EkoMiasteczko odwiedzi zaangażowana ekologicznie gwiazda młodego pokolenia, wokalistka i influencerka, ambasadorka projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO – SYSTEM – Saszan. Ponagrywa TikToki, porozdaje autografy, zrobi pamiątkowe zdjęcia z fanami, porozmawia o dbaniu o planetę Ziemia i prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM. Z elektrośmieci w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać cenne surowce, ale z drugiej strony stanowią one źródło potencjalnie niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Elektroodpady powinny trafiać do legalnego systemu zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. Nie wystawiajmy elektroodpadów do altanek śmietnikowych lub przed dom. Nie mamy pewności co się z takim urządzeniem stanie, gdzie i w jaki sposób zostanie rozmontowane. Sprzęt powinien trafić do systemu zbierania, a dzięki ELECTRO – SYSTEM mamy z roku na rok coraz więcej możliwości legalnego pozbycia się elektrośmieci – mówi Agata Wiśniewska, specjalista ds. edukacji ekologicznej ELECTRO – SYSTEM.

Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO – SYSTEM i Kubą Adamiakiem opowiadamy o tym jak dbać o nasz Dom – Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą powtarzamy zarówno podczas spotkań „w realu”, jak i w naszych social mediach: „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!” . Jestem przekonana, że nasze wyjątkowe „lekcje przyrody”, takie jak ta w Uniejowie, nie tylko zwracają uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale są też świetną zabawą – mówi Saszan.

Działania edukacyjne projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO – SYSTEM wspierają zaangażowani ekologicznie patroni medialni, którymi są w tym roku: Zielony Newsweek, magazyny „Odpady i środowisko”, „Biznes & ekologia”, „Eco Miasto”, ogólnopolski kwartalnik ekologiczny „EkoNatura”, portale www.ekoguru.pl, www.polskaekologia.org.pl, PSMM Monitoring & More.

Tags: No tags

Comments are closed.