Eco studio Konstancin.001

Eco Studio ELECTRO – SYSTEM w Konstancinie — Jeziornie – 4 sezon projektu edukacyjnego!

W tym roku projekt edukacyjno – ekologiczny „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” kontynuowany jest w nowej odsłonie. W czwartym sezonie Organizacja Odzysku ELECTRO – SYSTEM zaprosiła do współpracy wokalistkę i influencerkę – Saszan. 332 tysiące fanów na TikToku, z łączną liczbą polubień filmów 5,7 miliona, ponad 200 tys. obserwujących na Instagramie i 155 tys. na Fanpage to tylko niektóre z jej wyników w social mediach. Wsparciem dla nowej ambasadorki będzie niezmiennie dziennikarz młodego pokolenia – Kuba Adamiak. To oni przeprowadzą pełne atrakcji lekcje przyrody w 10 miastach w Polsce. W Konstancinie – Jeziornie pojawią się 9 marca br.

Eventy Eco Studio ELECTRO – SYSTEM

W roku 2023 zorganizowanych zostanie 10 eventów ekologiczno – edukacyjnych, przedstawiających problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Podczas każdego wydarzenia odbędzie się krótka lekcja przyrody prowadzona przez ambasadorów, recital muzyczny gwiazdy – Saszan, eko quizy z nagrodami przy trójkącie recyklingowym i zbiórka drobnych elektrośmieci. Organizatorzy będą zbierać m.in.: zepsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, kabelki, kalkulatory, nie działające piloty od telewizorów, myszki od komputera, stare walkmany, discmany, mp3, zużyte baterie, latarki i inne drobne sprzęty. Wybrane zostaną szkoły, które przywiozą największą masę drobnych elektrośmieci i w nagrodę pojadą do Warszawy na Wielki Finał na Sprzątanie świata! Zwycięska ekipa, wyłoniona spośród drużyn z całej Polski, która zbierze w dniu Wydarzenia najwięcej drobnych elektroodpadów otrzyma również nagrodę rzeczową! Jedno z wydarzeń Eco Studio ELECTRO – SYSTEM  z całego cyklu czwartego sezonu odbędzie się w 9 marca br. w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka”. Konstancin – Jeziorna na czele z Burmistrzem – Kazimierzem Jańczuk i Zastępcą – Dariuszem Zielińskim udowodnił wielokrotnie, że jest gminą zaangażowaną ekologicznie. W kolejnych miesiącach ambasadorzy i organizatorzy odwiedzą inne miejscowości z mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego i  łódzkiego. Przez cały rok na kanale YouTube projektu www.youtube.com/EcoStudio dostępne będą też materiały edukacyjne dla nauczycieli, którzy mogą je wykorzystać podczas lekcji przyrody i godzin wychowawczych.

Wielki Finał z okazji akcji Sprzątanie Świata

To już tradycja, że Organizacja Odzysku ELECTRO – SYSTEM organizuje Wielki Finał swojego projektu edukacyjnego w trzecim tygodniu września, kiedy na całym świecie odbywa się międzynarodowa kampania „Clean Up The World”, czyli popularne Sprzątanie Świata. I tym razem Wielki Finał Eco Studio ELECTRO – SYSTEM odbędzie się na warszawskim „zielonym” Żoliborzu, a całość relacjonowana będzie w mediach ogólnopolskich. Odbędzie się też panel dyskusyjny z ekspertami i ekologami, którzy już teraz biją na alarm, a w czasie prestiżowego wydarzenia połączą siły dla dobra planety Ziemia. Na scenie pojawią się ambasadorzy i gwiazdy muzyczne. Do Warszawy przybędą też dzieci i młodzież z całej Polski.

Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO – SYSTEM i Kubą Adamiakiem poopowiadamy trochę o tym jak dbać o nasz Dom – Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą będziemy powtarzać zarówno podczas spotkań „w realu”, jak i w naszych social mediach: „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!” . Jestem przekonana, że te wyjątkowe lekcje przyrody nie tylko zwrócą uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale będą też świetną zabawą za sprawą moich koncertów zachęca Saszan.

Działania edukacyjne projektu wspierają zaangażowani ekologicznie patroni medialni: Zielony Newsweek, magazyn „Odpady i środowisko”, magazyn „Biznes & ekologia”, ogólnopolski kwartalnik ekologiczny EkoNatura, portal EkoGuru, PSMM Monitoring & More.

Organizacja odzysku ELECTRO – SYSTEM

ELECTRO-SYSTEM to organizacja odzysku, która tworzy i finansuje w Polsce system zagospodarowania elektroodpadów, a także podnosi świadomość Polaków w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Jednym z jej głównych celów jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy  skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych przez ELECTRO-SYSTEM we współpracy z REMONDIS Electrorecycling wprost z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika – tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

Saszan

To polska piosenkarka, autorka tekstów, blogerka i prezenterka telewizyjna. Zaistniała w 2013 roku za sprawą piosenek publikowanych na łamach serwisu YouTube. W 2014 roku wydała debiutancki album pt. RSP, z którym dotarła do 2. miejsca polskiej listy przebojów OLiS. Wydawnictwo promowała singlami „Świat jest nasz”, „Wybrałam” i „Proste słowa”. Zdobyła nagrody na Young Stars Festival w kategorii „Najlepsza artystka” 2015 roku i „Teledysk roku” za klip „Dizzy” w 2016 roku. W 2018 roku z utworem „Nie chcę ciebie mniej” wzięła udział w finale krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji oraz w programie „Od Opola do Opola” prezentując piosenkę jako kandydaturę do koncertu „Premiery” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 roku została nominowana w kategorii „Muzyczna Influencerka Roku” podczas gali rozdania nagród magazynu „Joy Polska”. Wydała też drugi album studyjny pt. Hologram, na który współtworzyła muzykę oraz napisała teksty do wszystkich piosenek. W 2020 roku wzięła udział w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, wyłaniającym reprezentanta Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Uczestniczyła w programach rozrywkowych „Celebrity Splash!, była jednym z jurorów w programie „Śpiewajmy razem. All Together Now” oraz prowadziła program „Fame czy Shame”.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem
https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem
https://www.youtube.com/ecostudio
Tags: No tags

Comments are closed.