1460x616 (3)

Marką polskiego rządu jest wiarygodność

– Marką polskiego rządu jest wiarygodność – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podczas obchodów 20. rocznicy powstania Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS). – Bardzo w tej wiarygodności wspomaga nas Inspekcja – dodał szef resortu rolnictwa i podziękował IJHARS w imieniu Polaków i konsumentów, za to, że na półkach sklepowych możemy znaleźć produkty najwyższej jakości.

Rola Inspekcji

Minister Robert Telus podkreślił, że 800 osób zatrudnionych w tej służbie czuwa nad tym, aby konsumenci otrzymywali dobre produkty.

– Inspekcja dba o to, żeby konsument korzystał z tej żywności, która jest pewna, zdrowa i przebadana. To jest wielka rola IJHARS. Chcę pogratulować pięknego jubileuszu, ale przede wszystkim chcę podziękować za służbę Polsce i konsumentom – powiedział szef resortu rolnictwa.

– Przeciętny konsument często nawet nie wie, że jest taka inspekcja. To tylko świadczy o jej profesjonalizmie. Konsument nie musi o niej wiedzieć, ale musi być pewny, że korzysta z produktów, które nie są fałszowane, które są sprawdzane, badane w dobrych laboratoriach, a to gwarantuje Inspekcja – dodał minister.

Minister Telus przypomniał, że inspektorzy pracują na naszych granicach przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, aby do Polski płynęły tylko produkty najwyższej jakości, spełniające nasze normy.

Produkty regionalne i tradycyjne – pewny wybór

– To jest bardzo ważne, aby konsument, kupując w sklepie produkty, na których widnieje napis: Produkt regionalny lub Produkt ekologiczny, był pewien, że nie jest wprowadzany w błąd ani oszukiwany – podkreślił minister.

Szef resortu rolnictwa poinformował, że kolejny raz będzie prowadzona akcja kontroli produktów w sklepach, właśnie po to, żeby konsumenci nie byli wprowadzani w błąd.

Podziękowania

– Za tę służbę chcę podziękować wszystkim pracownikom Inspekcji, a konsumentów informuję, że jesteśmy w dobrych rękach, bo IJHARS spełnia swoją misję, swoją służbę bardzo dobrze – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

– Dziękuję IJHARS w imieniu Polaków, w imieniu konsumentów za to, że z półek sklepowych możemy sięgać po produkty najwyższej jakości – powiedział minister, zwracając się do pracowników Inspekcji.

– Życzę, aby Wasza praca przynosiła Wam jak najwięcej satysfakcji i abyście przychodzili do niej z przyjemnością. Jeżeli nie zbudujemy dobrej atmosfery, to nawet gdyby były najlepsze pieniądze, pracownicy nie będą chętnie do tej pracy przychodzili – podkreślił minister.

Tags: No tags

Comments are closed.