KOMISARZ EU DS. ENERGII, KADRI SIMSON OTWORZY IV MIĘDZYNARODOWY SZCZYT KLIMATYCZNY TOGETAIR 2023

„Zmiany klimatyczny postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR2023” przekazała Kadri Simson, która otworzy swoim przemówieniem rozpoczynające się 20 kwietnia wydarzenie.

Kadri Simson jest działaczką partyjną i samorządową pochodzącą z Estonii, gdzie pełniła także funkcję ministra gospodarki i infrastruktury. Od 2019 jest członkiem Komisji Europejskiej jako komisarz do spraw energii.

Zdjęcie: Kadri Simson Komisarz ds. Energii, źródło Parlement EU

Ponieważ w Europie trwa wojna, a od barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, według Kadri Simson najważniejszą sprawą w obecnej chwili dla całego naszego kontynentu jest jak najszybsze całkowite zredukowanie zależności energetycznej od Rosji. Dlatego potrzebujemy skutecznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc europejski program REPowerEU, którego celem jest nie tylko zarzucenia dostaw surowców z Rosji, ale także wspieranie rozwoju OZE, czyli odnawialnych źródeł energii i upowszechnianie działań mających na celu oszczędzanie energii.

„Jesteśmy dumni, że tak renomowany gość z Komisji Europejskiej otworzy nasz szczyt. Zapraszamy na niego nie tylko polityków z Unii Europejskiej, czy oczywiście z Polski, ale także decydentów, przedstawicieli samorządów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, fundacje pozarządowe oraz dziennikarzy. Chcemy zbudować wspólne porozumienie ponad podziałami politycznymi, czy terytorialnymi pozwalające znaleźć rozwiązania finansowe, prawne i społeczne, które przygotują nas na wyzwania związane ze zmianami klimatu” mówi Agata Śmieja, współorganizatorka szczytu i Prezes Fundacji Czyste Powietrze.

OBEJRZYJ WIDEO Z ZAPROSZENIEM na TOGETAIR 2023

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR po raz kolejny odbędzie się  w przestrzeniach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 20-21.04.2023.
Zaplanowano trzydzieści cztery debaty i dyskusje przy okrągłych stołach.

Niektóre poruszane w czasie szczytu tematy to:

  • Smog kontratakuje. Zdrowie publiczne Polaków
  • Motoryzacja neutralna klimatycznie?
  • Jak droga będzie energia?  Jak szybko nauczymy się ją oszczędzać?
  • Taksonomia, ESG i realizacja celów zrównoważonego rozwoju.
  • EcoRing -najtańsze czy najlepsze źródło energii i ciepła?
  • Jak wysoką cenę zapłacimy za śmieci?
  • Dekarbonizacja łańcuchów dostaw i logistyka ostatniej mili
  • Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja produktów spożywczych.
  • Biznes w harmonii z naturą – wiarygodność i strategia marki

Pełna agenda wydarzenia:

DOŁĄCZ DO TOGETAIR 2023

Darmowa rejestracja na szczyt przez pierwszy tydzień.

Biuro Prasowe

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023

media@togetair.eu

Tags: No tags

Comments are closed.