6b9c5853-c137-4fd0-a202-679bd97107f6

Minister Izabela Leszczyna z wizytą w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Minister Izabela Leszczyna, na zaproszenie rektora prof. Zbigniewa Gacionga, odwiedziła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Obie strony podkreśliły, że ważnym elementem kształcenia lekarzy muszą być umiejętności komunikacyjne – tylko wtedy pacjent będzie mógł zrozumieć, dlaczego musi poddać się określonym terapiom i zabiegom.

Na zdj. minister zdrowia Izabela Leszczyna i prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM.

Jednym z priorytetów minister Izabeli Leszczyny jest rozwój kompleksowej i skoordynowanej opieki psychiatrycznej i psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprezentował projekt Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży WUM.

– To ma być przestrzeń dla pacjentów, którzy ze względu na sytuację życiową lub miejsce zamieszkania nie mogą skorzystać z terapii u siebie – powiedział prof. Zbigniew Gaciong.

– Chcemy, żeby jak najmniej dzieci trafiało na oddziały zamknięte, ale jeśli muszą, niech będą to bardzo przyjazne dla nich miejsca – podkreśliła minister zdrowia.

Wizyta w na terenie WUM była także okazją do odwiedzenia Dziecięcego Szpitalu Klinicznego i Centrum Symulacji Medycznych, w którym studenci szlifują swoje umiejętności na salach symulacji bloku operacyjnego, porodówki, SOR-u i w symulatorze karetki.

Na zdj. minister zdrowia Izabela Leszczyna i prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM.

Tags: No tags

Comments are closed.