Młodzi dla młodych – inkubacja w wydaniu Fundacji Innovations Hub

Zbudowali fundację powstałą z projektu studenckiego. Tworzą ekosystem startupowy w Polsce. Zespół Innovations Hub Foundation pomaga młodym innowatorom sprawdzić się w praktyce podczas programów mentoringowych i opiekuje się nimi w ramach inkubatora przedsiębiorczości. Pierwsze startupy pozyskały już finansowanie.

Innovations Hub Foundation

Ośrodek startupowy zapewnia swoim podopiecznym wsparcie od strony biznesowej, analitycznej, marketingowej, jak również księgowej i prawnej. Struktury fundacji tworzą młodzi ludzie z różnych środowisk specjalizujący się w odmiennych dziedzinach, których łączy wspólna pasja do innowacyjnych technologii. Zdaniem organizacji kluczem do sukcesu jest interdyscyplinarność.

W ciągu 1.5 roku swojej działalności, organizacja może pochwalić się m.in. wystąpieniem na Expo Dubai 2020 czy też reprezentowaniem polskiej sceny pre-seedowej na Future Builders Summit i udziałem w Brain Bar – największym w Europie festiwalu przyszłości, odbywającym się co roku w Budapeszcie.

Sztandarowym projektem Fundacji jest MedBiz Innovations Program skierowany do studentów kierunków medycznych, technicznych i biznesowych. Laureaci poprzedniej edycji MedBizu – zespół play.air – pierwszy raz spotkali się w Programie. Podczas 3 miesięcy udało im się stworzyć innowacyjne rozwiązanie mające szansę odmienić oblicze polskiej i europejskiej logopedii. Dziś nadal współpracują z Fundacją, w wyniku czego udało im się pozyskać ćwierć miliona złotych na dalszy rozwój.

Sukces trzech edycji Medbizu i chęć rozszerzenia działalności poza rynek Medtech zaowocowały powstaniem Green Innovations Challenge, programu mentoringowego zorientowanego na innowacje w obszarze ekologii. Oba programy mentoringowe łączą uczestników w interdyscyplinarne zespoły, zapewniają im doświadczonych mentorów, zaopatrują w niezbędną wiedzę i w końcu – wspierają rozwój ich unikalnych pomysłów.

Udział w programach mentoringowych to szansa dla wielu młodych ludzi, aby rozpocząć swoją przygodę w świecie innowacji, zdobyć nowe umiejętności i od razu zastosować je w praktyce. Najbardziej obiecujące zespoły otrzymają nagrodę pieniężną. Rejestracja do MedBiz Innovations Program i Green Innovations Challenge potrwa do 26 lutego.

Więcej informacji o rejestracji znajdziesz na stronie Fundacji: https://www.innovationshub.pl/mentoring-program

Tags: No tags

Comments are closed.