NK 24.05

„Neutralność Klimatyczna 2023″ Green Warsaw Conferences 24 maja Warszawa

Szanowni Państwo!

Już 24 maja tego roku odbędzie kolejna konferencja platformy edukacyjnej Green Warsaw Conferences oraz UM st. Warszawy zatytułowana „Neutralność Klimatyczna 23 Konferencja będzie kontynuacją naszej zeszłorocznej dyskusji na temat przyspieszonej transformacji energetycznej i planów osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Wydarzenia na świecie i wojna w Ukrainie zdecydowanie zmieniły sposób myślenia o transformacji energetycznej. Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości ,że nie możemy dłużej czekać. Nie zastanawiamy się już czy odejść od paliw kopalnych ale jak szybko możemy to zrobić ?Ile produkcji energii elektrycznej może pochodzić z odnawialnych źródeł energii ? Jak zintensyfikować działania mające na celu wykorzystanie technologii niezależnych od warunków atmosferycznych ,czyli wykorzystujących energię wody, wiatru czy ciepła ziemi. I jak w tym wszystkim realizować bardzo ambitne plany osiągnięcia neutralności klimatycznej ?
W wyjątkowo trudnej sytuacji są w polskie samorządy ,które mimo wzrostu kosztów energii starają się realizować plany klimatyczne. Olbrzymim wyzwaniem jest nie tylko ograniczenie emisji istniejących budynków ale budowanie transportu zero-emisyjnego i zwiększenie zielonej energii w bilansie energetycznym miast.
Mając właśnie na uwadze te cele podczas tegorocznej konferencji postaramy się pokazać Państwu te rozwiązania ,które są już dostępne a mianowicie:
elektrociepłownie przyszłości ,sprawdzone rozwiązania dla zielonego transportu ,sposoby oszczędzania energii przy pomocy cyfryzacji .
Kluczem do realizacji celów klimatycznych jest oczywiście wiedza ale również finansowane, dlatego będziemy mówili o różnych możliwościach finansowania ekologicznych inwestycji w gminach.

W tym roku konferencja odbędzie się w formule stacjonarnej .

Serdecznie zapraszamy Państwa do stosunkowo nowego miejsca na mapie Warszawy a mianowicie Widok Towers tuż przy Rotundzie, w samym centrum miasta. Ci Państwo ,którzy zdecydują ,że przyjechać pociągiem będą mogli dojechać tramwajem lub dojść z Dworca Centralnego. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja na stronie www.greenwarsawconferences.org.pl

Liczba miejsc na konferencję ograniczona do wyczerpania miejsc.

Elżbieta Wrzecionkowska Dyrektor Konferencji
Neutralność Klimatyczna
Green Warsaw Conferences

Tags: No tags

Comments are closed.