729x308 (7)

Otwarcie żłobka i przedszkola w Czajkowie

Minister Marlena Maląg uczestniczyła w uroczystym otwarciu publicznego integracyjnego przedszkola „Leśne Skrzaty” i publicznego żłobka w Czajkowie. Odebrała także z rąk wójta statuetkę „Przyjaciel Gminy Czajków”.

Otwarcie_żłobka_i_przedszkola_w_Czajkowie
Placówki oferują rodzicom 93 miejsca dla dzieci. Ich utworzenie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 2,5 mln zł.

Szeroka oferta dla rodzin

Minister Marlena Maląg podczas uroczystości podkreślała, jak ważne jest tworzenie odpowiednich warunków dla rodzin, które chcą łączyć pracę zawodową z wychowaniem dzieci.

Tworzenie dobrych warunków życia dla rodzin w Polsce jest od lat naszym priorytetem. Szanujemy rodziny i jesteśmy odpowiedzialni za nasze słowa i deklaracje. Wasze dzieci są przyszłością naszej Ojczyzny, dlatego nie zejdziemy z raz obranej drogi służącej rodzinom – mówiła.

Minister przypomniała szeroką ofertę dla rodzin i instytucji je wspomagających, realizowaną w ramach rządowych programów prowadzonych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, takich jak: Rodzinny kapitał opiekuńczy, dopłaty do żłobka, „Rodzina 500+”, „Dobry start” i „Maluch +”.

„Przyjaciel Gminy Czajków”

Podczas uroczystości minister Marlena Maląg otrzymała z rąk Henryka Plichty wójta Gminy Czajków statuetkę „Przyjaciel Gminy Czajków”.

Tylko w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego od początku roku do polskich rodzin trafiło ponad 2,3 mld zł. Do rodzin z Gminy Czajków do końca lipca br. przekazane zostało ponad 200 tys. zł.

Z programu Rodzina 500+ przeznaczono od 2016 r. do końca czerwca br. prawie 200 mld zł. W Gminie Czajków korzysta z niego prawie 0,5 tys. dzieci, a rodzice otrzymali z tego tytułu wsparcie w całkowitej wysokości 15,6 mln zł.

Z kolei w ramach programu Dobry start przekazano do rodzin w latach 2018-2021 kwotę 5,3 mld zł. W ubiegłym roku świadczenie otrzymało 4,4 mln dzieci. W Gminie Czajków skorzystało z tego programu 300 uczniów na całkowitą kwotę 400 tys. zł.

Tags: No tags

Comments are closed.