POLLUTEC 2023, targi bardziej międzynarodowe niż kiedykolwiek

Od 10 do 13 października 2023 r.
Centrum wystawowe Eurexpo Lyon
Boulevard de l’Europe, 69680 Chassieu

Wiodące targi rozwiązań na rzecz ochrony środowiska dla przemysłu, miast i terytoriów, Pollutec mają międzynarodowy charakter i kontynuują swoją misję organizowania spotkań pomiędzy liderami projektów ponad granicami. Od wtorku 10 października do piątku 13 października 2023 r. w Centrum Wystawowym Eurexpo Lyon uczestnicy będą mieli okazję do wymiany informacji z potencjalnymi partnerami międzynarodowymi w celu podzielenia się rozwiązaniami i dobrymi praktykami w ramach edycji, której gościem honorowym będą Włochy.

Włochy, gość honorowy targów bardziej międzynarodowych niż kiedykolwiek

Biorąc pod uwagę, że ​​transformacja ekologiczna jest problemem globalnym, Pollutec posta

wił sobie za misję promowanie wymiany doświadczeń i wzmacnianie współpracy między terytoriami na różnych poziomach. 28% wystawców to firmy międzynarodowe, targi służą jako punkt odniesienia poza granicami Francji i podczas każdej edycji goszczą międzynarodowe delegacje poszukujące rozwiązań, które dzielą się swoimi projektami i propozycjami w odpowiedzi na wyzwania środowiskowe (zarządzanie zasobami, rolnictwo, reindustrializacja, adaptacja itp.). W tym roku na targach Pollutec spodziewanych jest około dwudziestu delegacji z Quebecu, Finlandii, Chin, Włoch i wielu krajów europejskich.

Od 2002 roku gośćmi honorowymi targów Pollutec są kraje, które dynamicznie rozwijają się na froncie przemian i wdrażają obiecujące innowacje ekologiczne na dużą skalę. Włochy zaangażowane w poszukiwanie rozwiązań problemów środowiskowych, będą miały okazję zaprezentować swój ekosystem i swoje know-how w kwestii energii i zrównoważonego rozwoju, poprzez obecność głównych włoskich miast, start-upów i prelegentów. Emanuela D’Alessandro, Ambasador Włoch we Francji, weźmie udział w inauguracji targów Pollutec, która odbędzie się 10 października br. na Trybunie, głównej scenie wydarzenia.

Les Green Days, spotkania profesjonalistów z różnych krajów

Flagowe wydarzenie – spotkania biznesowe z udziałem firm, ośrodków badawczych i klastrów pragnących nawiązać współpracę handlową lub technologiczną, Green Days odbędą się w dniach 10-12 października br. w Hali 4 – L001.

Współorganizowane przez Izbę Handlowo-Przemysłową Auvergne Rhône-Alpes, Komisję Europejską i RX (organizatora Pollutec), Green Days prezentowane są jako prawdziwy akcelerator biznesu, podzielony na 20-minutowe spotkania BtoB po wcześniejszej rejestracji: formularz dostępny jest on-line, a zapisy są otwarte do 30 września  br. Piątek 13 października będzie poświęcony spotkaniom przedstawicieli klastrów na stoisku Green Days.

Rejestracja na spotkania biznesowe Green Days (do 30 września br.) : https://green-days-pollutec-2023.b2match.io/

Uczestnicy będą mieli także okazję spotkać się z ekspertami rynkowymi: Entreprise Europe Network, Business France, la Team Export, BpiFrance, …

Forum International, przestrzeń konferencji i dialogu pomiędzy delegacjami

Nowa przestrzeń Pollutec, Forum Międzynarodowe (hala 4 – E05), ma na celu zapewnienie widoczności międzynarodowym delegacjom, które odwiedzają targi, dzielą się swoimi rozwiązaniami i otwierają się na nowe perspektywy i nowe rynki.

10, 11 i 12 października br. na Międzynarodowym Forum odbędą się konferencje na temat funduszy europejskich, tłumaczone symultanicznie na język francuski i angielski.

Wybór konferencji z Forum Międzynarodowego

●      Wtorek, 10 października 2023 r.– Conference on Innovation funding: How Europe support the (next) champions

●      Środa 11 października 2023 r.– Conference on European Funding Horizon Europe: Introduction to ClustersBio Environment & Energy

●      Czwartek 12 października 2023 r. – Conference: Let’s demystify European funding together!

Targi Pollutec

Pollutec to wiodące targi rozwiązań środowiskowych dla przemysłu, miast i terytoriów. Przez cztery dni gromadzą profesjonalistów z różnych sektorów, którzy prezentują producentom, przedstawicielom samorządów lokalnych i innym podmiotom gospodarczym swoje innowacyjne rozwiązania w celu sprostania głównym wyzwaniom światowym, jakim jest erozja różnorodności biologicznej, zanieczyszczenie i zmiany klimatyczne.

Szczegółowy program targów Pollutec i aktualności są dostępne na stronach: https://www.pollutec.com/fr-fr.html i @pollutec

RX

RX służy rozwojowi firm, społeczności i osób. Łączymy moc wydarzeń targowych z danymi i produktami cyfrowymi, które pomagają naszym klientom zrozumieć rynki, szukać produktów i zawierać transakcje w ramach 400 wydarzeń targowych organizowanych w 22 krajach i obejmująych43 sektory działalności.

RX France organizuje najważniejsze imprezy targowe, cyfrowe lub hybrydowe w piętnastu różnych sektorach. Wśród emblematycznych imprez targowych RX France we Francji i na świecie znajdują się: MIPIM, MAPIC, Batimat, Pollutec, EquipHotel, SITL, IFTM Top Resa, MIPCOM, MIPTV, Paris Photo, Maison&Objet* i inne… Nasze imprezy odbywają się we Francji, Chinach, Włoszech, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Pragnieniem RX jest wywieranie pozytywnego wpływu na społeczeństwo i tworzenie integracyjnego środowiska pracy dla wszystkich naszych pracowników.

RX jest częścią RELX, światowego lidera w dziedzinie analiz opartych na informacjach i danych oraz narzędzi do podejmowania decyzji dla klientów.

www.rxglobal.com

* organizowane przez SAFI, filię RX France i Ateliers d’Art de France

Tags: No tags

Comments are closed.