99cd6778-64d7-49f7-b668-3c53ead63937

Polska i Republika Korei: dobre perspektywy w inwestycjach i handlu

Wiceminister Piotr Uściński gościł w Warszawie wiceministra gospodarki Republiki Korei. W czasie spotkania omówiono stan dwustronnej współpracy gospodarczej oraz kandydaturę koreańskiego miasta Busan na organizatora Wystawy EXPO w 2030 r.

Delegacji koreańskiej przewodniczył wiceminister handlu, przemysłu i energii Young-jin Jang.

Republika Korei jest jednym z kluczowych partnerów politycznych i ekonomicznych Polski w Azji. W ostatnich latach polsko-koreańskie obroty handlowe dynamicznie rosły. Mam nadzieję, że ten trend utrzyma się w kolejnych latach. Chciałbym zapewnić naszych koreańskich partnerów, że stabilne fundamenty polskiej gospodarki oraz nasze członkostwo w międzynarodowych organizacjach i sojuszach stwarzają bezpieczne warunki dla rozwoju dalszej działalności koreańskich inwestorów w Polsce.

– powiedział wiceminister Piotr Uściński.

Delegacji koreańskiej przewodniczył wiceminister handlu, przemysłu i energii Young-jin Jang.

Obroty handlowe

Według wstępnych danych za 2022 r., obroty handlowe pomiędzy Polską i Koreą osiągnęły rekordową wartość ponad 10 mld dolarów. Polska liczy na dalszy dialog z Koreą w kwestii większego zrównoważenia naszej wymiany handlowej, w tym na dalsze postępy w otwieraniu koreańskiego rynku dla polskich artykułów rolno-spożywczych i produktów kosmetycznych. 

Tags: No tags

Comments are closed.