1460x616 (4)

Szymon Marciniak ze Złotą Odznaką „Za zasługi dla sportu”

Najlepszy sędzia 2022 roku na świecie, Szymon Marciniak, gościł w piątek w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Arbiter otrzymał z rąk ministra Kamila Bortniczuka Złotą Odznakę „Za zasługi dla sportu”, najwyższe resortowe odznaczenie. Szymon Marciniak spotkał się także z kibicami w ramach „Kwadransu z gwiazdą sportu”. Na dziedzińcu Ministerstwa zebrało się liczne grono fanów piłkarskich i łowców autografów.

Swoimi występami buduje Pan prestiż i światową rozpoznawalność zawodu sędziego piłkarskiego. Serdecznie gratuluję i – w imieniu własnym oraz polskich kibiców – bardzo dziękuję za godne reprezentowanie biało-czerwonych barw na największych piłkarskich arenach. Jesteśmy dumni, że Polak prowadził tak ważne i prestiżowe wydarzenia jak finał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze oraz finałowe starcie w Lidze Mistrzów 

– powiedział podczas spotkania z Szymonem Marciniakiem minister Kamil Bortniczuk.

Kwadrans z gwiazdą sportu

Szymon Marciniak spotkał się w siedzibie Ministerstwa z kibicami sportu w ramach naszego cyklicznego wydarzenia „Kwadrans z gwiazdą sportu”. Na dziedzińcu resortu zebrał się tłum kibiców. Szymon Marciniak cierpliwie pozował do zdjęć, rozdawał autografy i przybijał piątki z fanami. Zapraszamy na kolejne „Kwadranse z gwiazdami sportu” – informacje o nich znajdziecie w naszych social mediach (Facebook, Twitter, Instagram).

Szymon Marciniak

Najwyżej oceniany polski sędzia piłkarski, który regularnie prowadzi mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ekstraklasy czy Pucharu Polski. Sędziował m.in. na Mistrzostwach Europy 2016, Mistrzostwach Świata 2018 i Mistrzostwach Świata 2022. Podczas tego ostatniego mundialu, w Katarze, poprowadził finał turnieju pomiędzy Argentyną a Francją. 10 czerwca 2023 r. sędziował finał Ligi Mistrzów UEFA 2022/23 pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan.

Tags: No tags

Comments are closed.