f0f4825d-c156-46b5-90ba-e3563d9dde0d

Wiceminister Piotr Dziadzio na Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym

Strategia i bezpieczeństwo energetyczne to główne tematy podczas „VIII Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2022”. W wydarzeniu, które odbyło się 10 października 2022 r. w Lublinie, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.

Wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio podczas konferencji OSG 2022
Podczas konferencji odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2022”, w ramach której w imieniu minister klimatu i środowiska Anny Moskwy wiceminister Piotr Dziadzio odebrał statuetkę „Bursztyn Polskiej Energetyki 2022”. Nagroda została przyznana za konsekwentne i skuteczne działania umożliwiające zawarcie optymalnego porozumienia z rządem Republiki Czech w sprawie kopalni węgla brunatnego w Turowie.

Kompleks KWB Turów pokrywa ok. 7 procent krajowego zużycia energii. Zasila ona wiele gospodarstw domowych i jest gwarantem naszego bezpieczeństwa

– powiedział wiceminister Dziadzio.

Polski rząd prowadzi konsekwentne działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Dziś w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę widzimy jak jest ono ważne

– dodał.

O Bursztynie Polskiej Energetyki 2022
Bursztyn Polskiej Energetyki jest nagrodą przyznawaną osobom, instytucjom bądź firmom za szczególne działania z zakresu bezpieczeństwa i rozwoju polskiej gospodarki i energetyki w kraju i zagranicą. Laureaci statuetki zostali uhonorowani za determinację oraz konsekwencję w realizacji podjętych zobowiązań lub wyzwań stawianych przed nimi z tytułu pełnionego stanowiska lub przyjętej strategii firmy.

Tags: No tags

Comments are closed.