20221222[ekocuda]_targi_poznan_1200x628

Wiosenne Ekocuda ponownie zawitają w Poznaniu!Zbliża się kolejna edycja Targów Kosmetyków Naturalnych

Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne wydarzenie skupiające miłośników oraz producentów kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. W weekend 15-16 kwietnia event zagości w Poznaniu. To idealna okazja, by odkryć nowe marki, porozmawiać z ich twórcami, a także zakupić ulubione eko produkty.

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda są wyjątkowym wydarzeniem, które skupia ogromną liczbę wystawców, marek i produktów w jednym miejscu. To niepowtarzalna okazja do spotkania pasjonatów kosmetyków naturalnych – zarówno tych, którzy je wytwarzają jak i świadomych konsumentów, którzy chętnie po nie sięgają. Oferta wystawców obejmuje m.in.: kosmetyki do pielęgnacji ciała, włosów, do makijażu, a także dedykowane konkretnej grupie odbiorców – dla kobiet, mężczyzn czy dzieci. Łącznie wszystkie edycje wydarzenia przyciągnęły dotąd około 320 000 odwiedzających.

Rynek kosmetyków naturalnych w 2020 roku wzrósł o ponad 13%, czyli w tempie kilkukrotnie wyższym niż cały rynek kosmetyczny ogółem – tak wynika z raportu PMR Market Experts „Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce 2021. Prognozy rozwoju na lata 2021-2026″. Twórcy raportu przewidują, że taka tendencja wzrostowa ma się utrzymać i w latach 2021-2026 średnioroczna stopa wzrostu dla rynku kosmetyków naturalnych wyniesie ponad 10 proc. Te dane oraz prognozy wskazują na to, że branża kosmetyków naturalnych bardzo dynamicznie się rozwija.

Społeczeństwo w dużej mierze zmienia swoje priorytety w kwestii konsumpcji. Świadomy Konsument, to dziś jeden z 10 najsilniejszych światowych trendów konsumenckich od kilku lat. Wybierając produkt coraz więcej osób, nie myśli tylko o jego praktyczności i skuteczności, ale także o tym czy jest on naturalny – bezpieczny dla nas i środowiska. Wydarzenie Ekocuda odpowiada na trend i pozwala odbiorcom na zakupy u rekomendowanych i sprawdzonych przez markę producentów kosmetyków naturalnych.

Bardzo nas cieszy, że Ekocuda kolejny raz zagoszczą w Poznaniu. Na naszych targach wystawiają się przede wszystkim polscy producenci, małe firmy, manufaktury, ale też duże firmy, które powstały jeszcze zanim pojawiły się Ekocuda. Naszą misją jest pomoc w promocji firm, które debiutują, które mają wspaniałe, naturalne produkty. Chcemy przybliżyć je konsumentom. Cieszymy się, że mamy taką możliwość dzięki społeczności Ekocuda, która jest spora i cały czas rośnie. Targi także idealne miejsce by zasięgnąć cennych porad od innych miłośników naturalnej pielęgnacji – mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni i właścicielka marki Ekocuda oraz Targów Kosmetyków Naturalnych.

Ekocuda to nie tylko sezonowe targi, ale przede wszystkim edukacja i poszerzanie świadomości konsumentów. Na rynku możemy spotkać całą gamę produktów reklamowanych jako kosmetyk naturalny lub ekologiczny mimo tego, że w rzeczywistości nim nie jest. Aby dany produkt faktycznie mógł posiadać taką etykietę powinien spełnić kilka wymogów. W tym przypadku liczą się nie tylko wykorzystane składniki, ale także cały proces produkcji, rodzaj używanych opakowań czy łańcuch dostaw. Dzięki Targom Kosmetyków Naturalnych Ekocuda, konsumenci mogą bliżej poznać specyfikę kosmetyków ekologicznych oraz rozwiać związane z nimi wątpliwości.

  • Ekocuda Poznań odbędą się w dniach 15 – 16 kwietnia  w Concordia Design, Ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
  • Odwiedzających zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00-18.00

Wstęp bezpłatny

Szczegóły i lista wystawców: https://ekocuda.com/targi/poznan/

O marce:

Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne targi, które odbywają się dwa razy w roku w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Łącznie wszystkie edycje odwiedziło ponad 242 000 osób.

Na targach swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

Tags: No tags

Comments are closed.